У дитини свято!ф     

    У батьків, які вирішили самостійно організувати дитячу вечірку, крім турбот, чим розважити і нагодувати гостей обов’язково виникне питання – як провести свято, щоб все пройшло гладко, без сліз і розчарувань. Ось декілька порад:
    Будуйте розваги так, щоб діти “грали проти поля”, а не змагалися один з одним. Спільні пошуки скарбів, колективне заробляння призів на команду згуртує хлопців краще, ніж суперництво (нагадую, що мова йде про свято для дошкільнят).
    Якщо ваш сценарій побудований на виконанні завдань – не вимагайте, щоб всі діти виконували кожне завдання. Це затягує захід, інші гості нудьгують, когось доводиться вмовляти. Так що нехай 1-2 добровольця візьмуть участь у конкурсі (і не треба вимагати строгого виконання правил), і переходите до наступної гри. А ось якщо всім дітям захочеться, і по кілька разів, кидати кульки в ціль або проходити смугу перешкод – відійдіть в сторону і дайте їм награтися.
    Приготуйте призи та подарунки для всіх гостей. Краще однакові. Якщо ви збираєтеся давати призи за перемогу в конкурсах, обов’язково придумайте, як і за що ви будете нагороджувати тих, хто програв.
    Ігор і розваг повинно бути з запасом, але не прагнете продемонструвати гостям всю придуману програму.
    Між конкурсами та іграми робіть паузи. Не намагайтеся перекричати дитячий гамір, а вичікуйте, коли малюки заспокояться і подивляться на вас в очікуванні продовження.
    Будьте обережні з музикою. Багато дітей сприйнятливі до різких звуків. Крім того, навіть ненав’язливий звуковий фон погано діє на збудливих дітей. Тому музику, як і мультфільми, включайте, але не надто голосно і ненадовго.
    Придумайте кілька справ для “пустельників” – дітей, які не зможуть або не захочуть влитися в колектив. Мультфільм, цікава розмальовка, конструктор, виробний набір допоможуть дитині не відчувати себе самотнім.
    Якщо дитяча компанія розбушувалася – відразу ж запропонуйте їм спокійне заняття: зробити браслет з намистин, розсортувати з закритими очима геометричні фігури, пограти в “Море хвилюється” або “Зіпсований телефон”.
я
    Приготування до свята нерідко проходять цікавіше самого торжества. Прикрашати приміщення, готувати частування, брати участь в концерті або виставі, робити подарунки батькам маленьким гостям буде не менш цікаво, ніж брати участь в іграх і конкурсах.
    Забудьте про «не встигли», «не вдалося», «не вийшло». Успіх свята вимірюється дитячими посмішками, а не кількістю страв на столі або пунктами у розважальній програмі.

    Ігри для дітей на святкування дня народженняя

Існує дуже багато дитячих ігор, які допоможуть розважити маленьких гостей. Пропонуємо до вашої уваги деякі з них:
Болото
Для проведення цієї гри треба достатньо місця. Гра проводиться у формі змагання. Діти можуть змагатися як індивідуально, так і командами.
Визначають лінію старту та лінію фінішу — між ними «болото». Кожній дитині роздають по два альбомних чи газетних аркуші. Переходити «болото» можна, наступаючи на один із них, а інший перетягуючи, ніби з купини на купину. Діти починають гру за сигналом. Хто першим дійде, той і переможе. На лінію старту діти повер­таються бігом.
Ускладнення гри: хто вступив ногою у «боло­то» — вибуває з гри.

Покажи слова

я
Діти стають колом. Обирають ведучого. Він загадує слово і тихо говорить на вухо своєму сусідові. Почувши слово, дитина має за допомогою міміки та рухів показати його іншим гравцям так, щоб вони здогадалися, що вона зображує. Не мож­на ставити навідні запитання, проте той, хто показує слово, може «передати» його своєму сусідові по колу, і тоді останній має показати це слово. Якщо ніхто з гравців не зміг зобразити сло­во, то це має зробити сам ведучий, коли до нього дійде черга. Роль ведучого переходить до гравця, який зумів зрозуміло показати слово.

Фанти

Діти складають у коробку ведучого які-небудь невеликі предмети-фанти. Потім іменинник стає спиною до ведучого. Ведучий бере один з пред­метів у руки та запитує: «Що робити тому, кому належить цей фант?». Іменинник має вигадати завдання для господаря фанта: прочитати вірш,
затанцювати, прокукурікати тощо. Щоб отрима­ти свій фант, його господар має виконати зав­дання.

Знайди мене

Дорослі заздалегідь ховають у кімнаті різні пред­мети чи невеличкі іграшки-призи. Дітям загадують загадку. Той, хто правильно відповів, починає по­шук призу. Дорослі допомагають йому: якщо дити­на знаходиться далеко від захованого предмета, кричать «холодно!», а якщо зробила рух у напрям­ку того місця, де лежить заховане — їй кажуть «тепло, ще тепліше, гаряче!».

Будь уважним

   Діти стають у шеренгу. Ведучий стає перед ни­ми і пропонує        торкатися рукою тієї частини тіла, яку він називатиме. Ведучий    називає по черзі вухо, шию, ніс, лікоть, коліно, але при цьому  спеціально плутає гравців: називаючи ніс, закриває вуха тощо.  Хто із дітей помиляється — вибуває з гри. Виграє той, хто  залишиться останнім.

Коло компліментів

Дітям пропонують сказати комплімент для тієї дитини, яка сьогодні святкує день народження. По­вторювати комплімент, який уже було виголоше­но, не можна.