Чистота інтонування, що це?

 Музичні педагоги при оцінці співу дітей використовують термін «чистота інтонування». Кажуть, наприклад, інтонація у дитини не чиста, або «чистота інтонування залишає бажати кращого». Що це означає?

     Чисто інтонувати – це означає, співати без фальші.

Коли ви граєте на якомусь інструменті і одночасно співаєте, треба слухати себе і стежити за тим, щоб звук інструменту і голос зливалися. Доводиться свідомо керувати своїм голосом і пристосовувати його до звучання інструменту. Якщо з інструменту витягується високий звук, потрібно постаратися зробити свій голос тоненьким (наприклад, як у мишеняти) і послухати, чи добрався він до високого звуку інструменту, з’єднався з ним в узгодженому звучанні. Якщо на інструменті зіграли низький звук, потрібно зробити навпаки, опустити голос, нехай він буде більш «товстим», низьким. Головне, завжди себе слухати і контролювати. Це дуже важ-но.
Не варто засмучуватися, якщо відразу не виходить виконати пісню чисто. Для успіху потрібен час, вправи в розвитку звуковисотного слуху і, звичайно, регулярні заняття співом. І завжди пам’ятайте: перш ніж проінтонувати (проспівати) звук пісні, важливо правильно почути його і найточнішим чином повторити голосом.